شاخص ها و روش های کلیدی تولید

حجم تولید

مقادیری را که شغل شما قادر به تولید با گذشت زمان است ارزیابی کنید

در مرحله ابتدایی نمای کلی از آنچه کارخانه های شما قادر به تولید در یک ماه ، یا یک سال هستند ، به شما ارائه می دهد. مقایسه آن با دوره های مشابه قبلی ، نشانگر اینکه آیا این مسیر در دست گرفتید راه درستی است برای تکامل یا خیر، برای جلوگیری از ناهنجاری ها ، یا پیشرفت می باشد. به همین ترتیب ، با اندازه گیری توان تولید دستگاه های تولید کننده

شما ، می تواند به شما از عملکرد و بازدهی دستگاه های شما اطلاع دهد – با استفاده از این روش به راحتی می تونید ازکارایی و بازدهی دستگا هایتان مطلع شوید و اپر دستگاهی بازدهی ندارد در بلند مدت با مقایسه کردن آمار و ارقام نسبت به یک ماه یا یک سال پیش دستگاه را در دور خارج کنید.

 

خرابی در تولید

با کنترل زمان و دلیل وقوع آن ، تعمیر و نگهداری خود را بهینه کنید

یكی از مهمترین معیارهای تولید برای ردیابی در علت كاهش تولید می باشد. هنگامی که خرابی اتفاق می افتد، باید دلایل بروز آن را گزارش کنید، زیرا این تنها راهی است که می توانید مشکلات را ردیابی کنید، آنها را ارزیابی کنید و سپس تصدیق کنید که چه چیزی باید حل شود. زمان خرابی نیز می تواند برنامه ریزی شود ، هنگامی که تجهیزات به تعمیر و نگهداری نیاز دارند:از این طریق، شما نه تنها می توانید آن را بهینه کنید، بلکه می توانید با جلوگیری از خاموش شدن ماشین ها، آن را کنترل کنید.

 

هزینه های تولید

هزینه های مربوط به تولید محصولات مختلف خود را نظارت کنید

هزینه های تولید توسط محصول مشخص می کند که هر یک از اجزای محصول شما چقدر هزینه دارد و هزینه محصول نهایی شما به چه میران است. به کمک این متریک می توانید به راحتی متوجه بیشین که کدام قسمت از واحد شما بیشترین هزینه رو شامل می شود و در صورت تمایل با پیگیر های مختلف می توانید از هزینه های بیهود و از هزینه های متفرقه پرهیز کنید، ردیابی این هزینه های تولید با گذشت زمان ، می توانید روند رو به رشدش رو ببینید و اگر آن را مدیریت کنید به راحتی مب توانید زیر قیمت مورد نظر برای واحدی که تعیین کردهاید بمانید.

کمبود تراکم

بلافاصله موارد آسیب دیده را ارزیابی کنید

ارزیابی چگالی نقص یک کار مهم در محیط تولید است. این کار یک شاخص کیفیت کلیدی است که به راحتی قابل سنجش و برسی می باشد. نقص تراکم تعداد محصولات ناقص تقسیم بر تعداد کل محصولات تولیدی را مشخص می کند. اندازه گیری ساختاری هماننداین به شما امکان می دهد که کیفیت محصولات مختلف خود را با یکدیگر مقایسه کنید. این در شناسایی مناطقی که مشکلات رخ می دهد بسیار مفید می تواند قرار بگیرد و به شما این امکان می دهدکه اقدامات لازم را برای اصلاح را انجام دهید. کار با این متریک در کنار سایرین منجر به افزایش کارآیی در روند تولید شما می شود و درنهایت ، از هزینه های بی فایده که موجب صرفه جویی در هزینه می شود، جلوگیری می کنید.

 

نرخ بازگشت

تعداد مواردی که به کارخانه های شما عودت می شود را اندازه بگیرید

این نرخ درصد محصولاتی را که برای شما عودت می شود را ارزیابی می کند. موارد عودت شده به هر دلیلی می واند به شما برگردند: نقص ، بسته بندی اشتباه ، عدم رعایت و غیره. به منظور مقابله با علت اصلی مشکل ، این دلایل را تجزیه و تحلیل کرده و از بازگشت بیشتر خودداری کنید. انجام این کار نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود بلکه از نظر مشتری هم شما تصویر بهتری را کسب خ.اهید کرد. شما همچنین می توانید ارزیابی کنید که کدام محصولات بیشتر در معرض بازده قرار می گیرند تا تحلیل خود را افزایش دهید.

 

زمان بندی

عملکرد فرآیند تولید خود را از ابتدا تا انتها اندازه گیری کنید

اینکه دائما محصولی رو زیر تست قرار بدهید قطعا ممکن است برای شما پرهزینه باشد و ناکارآمدی خاصی را در زنجیره تأمین شما ایجاد کند. با استفاده از این متریک ، می دانید که چند بار قادر هستید چیزی را بدون هیچ نقصی در کل مراحل تولید تولید کنید. حرکت مهم این است که بررسی کنید که در کجا و چه زمانی شکست رخ می دهد ، علت اصلی این مسئله را پیدا کنید و روی آن کار کنید تا در آینده از بروز مشکلات مشابه جلوگیری کنید. مقایسه آن با دوره های زمانی مشابه در طول سال ها ، یک تحلیل جامع و کامل راایجاد می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *